Metoda EFT

Mgr. Andrea Považanová

Kouč životní rovnováhy & Kouč manažerů

Co je to EFT?ap v kresle

Rovnováha je esence pro fungování každého systému.

EFT - Techniky Emoční Svobody - mocný nástoj pro získání vnitřního klidu a rovnováhy.

Stačila mi hodina času, abych uvěřila. Synonymem pro tuto geniální metodu je podle mě „znovunalezený vnítřní klid“. Společně s mými klienty a touto metodou dosahujeme opravdu skvělé výsledky.

EFT – pochází z anglického Emotional Freedom techniques. EFT vzniklo z metody TFT Thoughts field therapy (Terapie myšlenkových polí), kterou vynalezl a rozvinul americký psycholog dr. Rogera Callahan. Volně přeloženo jde o soubor technik, které mají schopnost nás emočně osvobodit od negativních emocí. Tyto zmíněné negativní emoce jsou „dobré“ pouze k fyzickým a psychickým omezením, která nám brání k prožívání plnohodnotného života.

Podstata EFT

EFT vychází z předpokladu, že příčinou všech negativních emocí je porucha v energetickém systému. Běžné metody pracují odděleně s tělem nebo s psychikou. EFT se zaměřuje na spojnici mezi tělem a psychikou - na energetický systém.

Z pohledu energetické psychologie není problém v myšlence, jak se domnívá většina klasických metod, ale v přerušení toku energie v meridiánech (energetických drahách v těle).

Myšlenka v tomto případě působí pouze jako spouštěč, který aktivuje příslušný meridián, na kterém je porucha. K odstranění problému je tedy zapotřebí tento tok energie zharmonizovat a obnovit.

V podstatě přitahujeme to, co odpovídá naší vibraci. Jak myslíme, tak citíme. Jak cítíme, to přitahujeme.

Na co je EFT vhodné použít?

Na jakoukoliv problematiku či situaci  v oblasti profesní i vztahové.

 

Úspěšnost EFT je 90%, v kombinaci s koučinkem se ještě zvyšuje!

Jak probíhá konzultace?

Každá konzultace zaměřená na momentální potřeby klienta. Součástí je individuální přístup a naplánování kterou metodou (kombinací metod) budeme pracovat. Většinou volím vysoce efektivní kombinaci metod Koučink/EFT, popřípadě další nástroje, tak abychom směřovali jasně a co nejrychleji ke stanovenému cíli.

Kromě EFT používám koučovací techniky, NLP (neurolingvistické programování) a svůj specifický, 12 let praxe a studia podložený přístup k rychlému objevení podstaty toho, co je pravým zdrojem problému a k jeho odstranění.

Napojením se na daný problém, jeho rozvrstvení a současná stimulace (jemné poklepávání) přesně daných bodů na obličeji, těle a rukou dochází k doplnění energie v meridiánu a k odstranění poruchy - odstranění problému.

V naprosté většině případů pocítíte úlevu ihned nebo do několika dnů.Ve složitějších situacích je nutno zpracovat všechny související aspekty problému postupně, což může být součástí několika sezení.

Ze zpětných vazeb mých klientů jsou sezení vnímána jako „příjemná práce na sobě, která vede ke stavu vnitřního klidu a pozitivních změn. “

Pokud dojde k odstranění všech aspektů problému, je účinek EFT trvalý!!!

 

Konzultace vedu osobně v prostorách mého studia viz fotogalerie.

Objednávky na tel.čísle: 775 615 072

Nebo emailové adrese: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.